18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

,,Oczyszczanie organizmu – moda czy konieczność?”

Spotkania autorskie

,,Oczyszczanie organizmu – moda czy konieczność?”

We wtorkowe popołudnie 27 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbył się wykład Marka Dudka pt. ,,Oczyszczanie organizmu – moda czy konieczność”. Celem spotkania było zaznajomienie uczestników z zagadnieniem oczyszczania organizmu oraz świadomymi wyborami w zakresie m.in. odżywiania


Spotkanie przebiegło według ustalonego harmonogramu, a kolejność prezentowanych treści była przemyślana i spójna. Prelekcja obejmowała kilka grup tematycznych. Słuchacze dowiedzieli się jak przebiega fizjologia trawienia – jak ważne jest spokojne jedzenie i odpowiednia dieta, w tym umiejętne łączenie poszczególnych grup produktów spożywczych. Otrzymali odpowiedź na pytanie: co zanieczyszcza nasz organizm? Przy tym zagadnieniu pan Marek wymienił i opisał szereg czynników wpływających na jakość żywności.

 

Właściwa część prelekcji dostarczyła uczestnikom wiedzy na temat tego kiedy i w jaki sposób oczyszczać organy naszego ciała, w tym: wątrobę, nerki, zatoki, stawy i kości. Poznali gotowe przepisy i sposoby oczyszczania poszczególnych organów ludzkiego ciała. Podczas wykładu poruszone zostały również takie tematy jak: post leczniczy, właściwe nawadnianie organizmu, działanie i stosowanie ziół oraz hartowanie organizmu. Wystąpienie wzbogacone było wyświetleniem krótkich filmów przyrodniczych autorstwa Marka Dudka. Obrazy te w ciekawy sposób przedstawiały piękno przyrody naszego regionu i śmiało można powiedzieć, że miały działanie terapeutyczne, odprężające i relaksacyjne. Zgromadzona publiczność z zaciekawieniem wysłuchała prelekcji oraz chętnie podjęła dyskusję na temat poruszanych zagadnień. Spotkanie było niezwykle ciekawe, ponieważ temat oczyszczania organizmu staje się modny, można by rzec prawie medialny. Uczestnicy uzyskali wiedzę od praktyka w tej dziedzinie – Marka Dudka, który udzielił cennych wskazówek – możliwych do samodzielnego zastosowania w codziennym życiu.