18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Jadwiga Marzec w bibliotece

Spotkania autorskie

Jadwiga Marzec w bibliotece

7 lutego Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej odwiedziła Jadwiga Marzec, autorka wierszy, fraszek, bajek i opowiadań dla dzieci oraz debiutanckiej powieści pt. ,,Niezwykły tydzień Frani”. W spotkaniu autorskim połączonym z promocją książki uczestniczyli czytelnicy Oddziału dla dzieci oraz goszczący po raz pierwszy w bibliotece uczniowie kl. II i III ze Szkoły Podstawowej Nr 1w Starej Wsi.


Podczas spotkania autorka opowiadała o tworzeniu książki, której główną bohaterką jest Frania – dziesięcioletnia dziewczynka, mieszkająca pod Krakowem, a często odwiedzająca swoich dziadków w Nowym Sączu. Tytułowa bohaterka opisuje swoje przygody i przeżycia. Warto zwrócić uwagę na fascynację Frani folklorem – dziewczynka opowiada swojej przyjaciółce Karolince o tradycjach Ziemi Sądeckiej, mówi o Święcie Dzieci Gór i Miasteczku Galicyjskim.  Dzieci z ciekawością słuchały czytanych przez pisarkę fragmentów książki oraz chętnie rozmawiały o swoich przygodach porównując je do przeżyć Frani. Na zakończenie uczestnicy mieli możliwość nabycia książki pt. ,,Niezwykły tydzień Frani” z dedykacją
i autografem autorki. Kolejne spotkanie z pisarką w MBP już w krótce.

Jadwiga Marzec – urodziła się w 1958 roku w Makowie Podhalańskim, od czterdziestu lat związana z Nowym Sączem. Pisze utwory dla dzieci, w wolnych chwilach maluje, uwielbia podróże. Członek Sądeckiego Klubu Literackiego oraz Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. W 2001 roku zdobyła I nagrodę w konkursie dziennikarskim ogłoszonym przez Międzynarodowy Magazyn ,,Obyczaje”. Jej utwory ukazały się w wydaniach zbiorowych: ,,Almanachu współczesnej fraszki polskiej” (2016) oraz ,,Almanachu współczesnej bajki polskiej” (2015 i 2016), a ,,Niezwykły tydzień Frani” to debiut książkowy. Jadwiga Marzec zaangażowana jest w pracę z dziećmi i młodzieżą. Jest autorką programów edukacyjnych, profilaktycznych oraz form aktywnego wypoczynku. Organizatorka warsztatów, półkolonii, obozów przy współpracy instytucji samorządowych i pozarządowych. Prywatnie mama dwóch dorosłych córek i babcia trójki wnuków.