18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Była u nas Krystyna Mirek

Spotkania autorskie

12 maja w limanowskiej bibliotece gościła Krystyna Mirek, jedna z najpoczytniejszych autorek powieści obyczajowych. Burza i sążniste wyładowania atmosferyczne które przetoczyły się nad Limanową nie przeszkodziły w zrealizowaniu tego spotkania. Fajnego spotkania.

Była u nas Krystyna Mirek

Pani Krystyna jest absolwentką polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka, obecnie zajmuje się już tylko pisarstwem. Ten talent pedagogiczny i umiejętność przekazywania informacji w postaci dobrej i ciekawej dla uszu słuchaczy narracji był widoczny podczas spotkania. Odbywało się ono bez udziału moderatora, więc autorka mogła płynnie i swobodnie prowadzić swoją wypowiedź. Opowiadała o tym jak została pisarką, jak wygląda jej zwykły dzień pracy (pisze codziennie, w każdych warunkach, nie potrzebuje żadnego osobnego miejsca do tego i specjalnych rytuałów; może pisać i w podróży i w swoim domowym biurze). – Pisanie książek to moja misja, pragnienie oraz cel – deklarowała autorka. Mówiła też o swojej zwykłej codzienności oraz tym czym chętnie zajmuje się poza pisarstwem (gotowanie, praca w ogrodzie). Zwracała również uwagę na to jak istotne dla niej i efektów jej pracy nad kolejnymi książkami jest zwykłe obcowanie z ludźmi, dyskutowanie o ich sprawach, wysłuchiwanie historii swoich rozmówców, itd. Stąd właśnie, ze zwyczajnego życia, czerpie siłę oraz pomysły które następnie wykorzystuje na kartach swoich książek. – Historie w moich książkach są zmyślone, ale emocje prawdziwe. Łatwo jest napisać książkę, ale żeby dotrzeć ze swoim przekazem do serca czytelnika, to już jest misja o wiele trudniejsza. – podkreślała pisarka. Mówiła, że zawsze stara się w swojej literaturze zawrzeć bądź przemycić jakieś przesłanie. Na koniec długo jeszcze i żywo dyskutowała ze swoimi czytelnikami, podpisując egzemplarze autorskie.

Fajne spotkanie.

Krystyna Mirek. Pisarka, autorka książek obyczajowych, mama czwórki dzieci, trzech dorastających córek i jednego małego synka. Na swoim koncie ma 15 książek. Jest absolwentką polonistyki UJ w Krakowie. Przez wiele lat pracowała w szkole, obecnie pisarstwo stało się dominującym zajęciem w jej życiu zawodowym. Pisze książki obyczajowe mocno osadzone w realiach życia. Fabuła nie stroni od problemów, ale niesie pozytywne przesłanie. Autorka zachęca kobiety, by się nie poddawały wobec trudności losu, ale walczyły o miłość, rodzinę, marzenia.