Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4

,,WAKACYJNE ROZMOWY O KSIĄŻKACH, PISANIU I …PSACH NA MEDAL’’ z Barbarą Gawryluk

Spotkania autorskie

,,WAKACYJNE ROZMOWY O KSIĄŻKACH, PISANIU I …PSACH NA MEDAL’’ z Barbarą Gawryluk
Zdjęcie przedstawia pisarkę Barbarę Gawryluk wpisującą dedykację do książki uczestniczce spotkania.

3 sierpnia odwiedziła naszą Bibliotekę Barbara Gawryluk znana krakowska pisarka książek dla dzieci, dziennikarka oraz tłumacz z języka szwedzkiego książek dla najmłodszych.

Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,WAKACYJNE ROZMOWY O KSIĄŻKACH, PISANIU I …PSACH NA MEDAL’’.

Wydarzenie rozpoczęło się od opowieści o psiej wierności, czyli o książce ,,Dżok’’ , a następnie autorka przedstawiła serię książeczek o sympatycznych czworonogach ,,Psach na medal’’. Spotkanie przeplatały zarówno pytania jak i odpowiedzi ze strony dzieci. Prezentacji książek towarzyszyły zdjęcia prawdziwych bohaterów takich jak Baltic, pomnik Dżoka oraz foki Klifki. Krakowska pisarka wyjaśniła zgromadzonym skąd pojawił się pomysł pisania książek dla najmłodszych – bowiem połączyła zawód dziennikarki, a za namową jej dzieci, zaczęła przygodę z pisaniem książek – opartych na prawdziwych historiach.

Na zakończenie spotkania tradycyjne poprosiliśmy pisarkę o dedykację dla czytelników

Miejskiej Biblioteki. Zapraszamy po książki Barbary Gawryluk do Wypożyczalni dla dzieci.

A już we wrześniu spotkanie z autorką w bibliotekach w Słopnicach i w Tymbarku.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu: "Literacka podróż za jedną książkę czyli Majka z Siwego Brzegu powraca" w ramach "PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI". Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.