18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Marzec w naszej Grupie z Programem Równać szanse

Projekty

Marzec w naszej Grupie z Programem Równać szanse
Zdjęcie przedstawiające spotkanie on-line z Marcinem Okoniewskim podczas warsztatów z projektu.

Marzec w naszej Grupie z Programem Równać szanse.
Marzec rozpoczęliśmy warsztatami filmowymi, które przygotował dla nas Pan Grzegorz Mamak. Celem zajęć było przygotowanie młodzieży do samodzielnych działań przy realizacji teledysku motywacyjnego. Pan Grzegorz omówił z grupą techniczne aspekty nagrywania filmów telefonem, przede wszystkim zastosowanie prawidłowych ustawień aparatu, które ułatwią nam stworzenie dobrego jakościowo materiału. Następnie na przykładzie darmowego programu, pokazał młodzieży jakie możliwości daje wykorzystanie funkcji dostępnych w tym narzędziu.

 


Dzięki tym warsztatom młodzież zdobyła praktyczne umiejętności, które może wykorzystać w codziennym życiu. Teraz z łatwością i większą wiarą w swoje możliwości, poradzi sobie z tworzeniem własnych pomysłów i projektów.
Wrażenia młodzieży po warsztatach:
Pan Grzegorz bardzo ciekawie i zrozumiale pokazał nam jak montować filmy. Mam nadzieję, że zdobytą wiedzę wykorzystam w praktyce – Brygida
Dzisiejsze zajęcia były naprawdę ciekawe. Zdobyłam wiele przydatnych informacji i mam nadzieję, że będę miała okazję je wykorzystać – Martyna
Na dzisiejszych zajęciach nauczyłam się kilku ciekawych rzeczy o nagrywaniu oraz montowaniu filmów i mogę powiedzieć, że bardzo mi się podobało- Paulina
Dziękujemy Panu Grzegorzowi za przekazaną wiedzę, cenne wskazówki i mamy nadzieję, że po takiej lekcji stworzenie wspólnego teledysku nie będzie dla nas wielkim wyzwaniem.
W czwartkowe popołudnie ( 18.03. 2021) nasza młodzież działająca w programie Równać szanse spotkała się online z youtuberem Marcinem Okoniewskim – autorem kanału Okoń w sieci, niezależnym twórcą wideo i promotorem czytelnictwa. Dzięki swoim kreatywnym filmom, autentyczności i szczeremu przekazowi zyskał on szeroką rzeszę odbiorców, co sprawiło, że jest w czołówce książkowych kanałów na YouTube.
Nasz gość opowiedział młodzieży o swojej pracy przy tworzeniu filmów. Przedstawił  problemy, które towarzyszyły mu jako początkującemu twórcy, a także mówił o błędach, które popełnił w trakcie swej kariery youtubera. Okazało się, że nie zawsze było łatwo zrealizować swoje pomysły i droga, którą się szło, nie zawsze była tą właściwą. Często trzeba było zmierzyć się z trudnymi wyzwaniami, zweryfikować swoje cele. Uświadomił również młodzieży, że sukces na YouTube wymaga ciągłej kreatywności, poszukiwaniu dobrych pomysłów na siebie i swoje działania. Trzeba się rozwijać i być w tym konsekwentnym.   Rozmawialiśmy także podczas spotkania o motywacji i demotywacji, które stale towarzyszą realizowaniu pomysłów oraz o wytrwałości i systematycznemu działaniu, dzięki którym możemy osiągnąć wymarzony cel. Poruszony został również temat krytyki, z którą każdy twórca musi się zmierzyć. Młodzież aktywnie uczestniczyła w rozmowie z gościem, zadając pytania o interesujące ich aspekty działań youtubera, jego warsztat pracy, zainteresowania.
Dzięki swojemu doświadczeniu, ciekawemu podejściu do tematu oraz świetnemu kontaktowi z młodzieżą, nasz Gość sprawił, że to popołudnie było bardzo dobrze spędzonym czasem. Marcin Okoniewski zainspirował i zmotywował młodzież do wyznaczania sobie celów oraz dążenia do nich przez ciężką pracę i wytrwałość. Uświadomił również młodzieży, że fajny film na YouTube to mnóstwo pracy, kreatywności a także wyzwań, którym musi sprostać twórca.
A co mówi młodzież o spotkaniu?
To na tym spotkaniu utwierdziłam się w przekonaniu, że bez pracy nic się nie osiągnie. Odkryliśmy także kulisy pracy i zarabiania na YouTube. Nie jest to takie proste, jak my oglądający to widzimy. Trzeba bardzo dużo czasu i pieniędzy poświęcić aby cokolwiek nawet zacząć – Amelia.
Spotkanie w bibliotece z Marcinem Okoniewskim było świetne! Dowiedziałam się jak naprawdę wygląda jego praca, a przy okazji odkryłam inspirujący kanał na YouTube - Wiktoria
Bardzo dziękujemy Marcinowi Okoniewskiemu za udane i inspirujące spotkanie. Życzymy dalszych sukcesów, niekończących się pomysłów i mnóstwa subskrypcji na YouTube!
W tym miesiącu czeka nas jeszcze spotkanie , na którym młodzież rozpocznie pracę nad Kroniką Projektu. Poszukamy pomysłów na realizację tego zadania oraz wybierzemy zdjęcia z wydarzeń, które odbyły się do tej pory.
Zamykamy część warsztatową projektu. Od kwietnia na młodzież czeka wiele nowych wyzwań, których celem jest podniesienie ich kompetencji społecznych, rozwój zdolności organizatorskich, lideskich oraz planowanie działań. Do dzieła Młodzieży!


Sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Progamu Równać Szanse.