18 33 72 140
Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4
- A +

Sięgaj z nami po marzenia! Program "Równać szanse"

Projekty

Sięgaj z nami po marzenia! Program "Równać szanse"
Plakat projektu "Równać szanse 2020"

Sięgaj z nami po marzenia!

Droga Młodzieży!

  • Chcesz zmierzyć się z ciekawym wyzwaniem?
  • Chcesz uwierzyć w siebie i zdobyć nowe doświadczenia?
  • Chcesz rozwijać swoją kreatywność?
  • Chcesz wspólnie pracować na osiągnięcie sukcesu i z dumą zaprezentować się światu?
  • Chcesz aktywnie spędzić wolny czas ze swoimi rówieśnikami?

Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK! Zapraszamy do wspólnych działań!

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej informuje, że otrzymała dofinansowanie z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności na działania w ramach programu ,,Równać szanse’’, który to program realizuje Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży.

 

Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości. Ma bowiem takie samo prawo, jak jego rówieśnik z dużej aglomeracji, by spróbować odnieść sukces na miarę własnych możliwości oraz by jak najlepiej wykorzystać szanse, które przyniesie mu życie.

Istotą tego programu są lokalne projekty, które dla młodych ludzi mają być ciekawym wyzwaniem i szansą współpracy z innymi, by razem osiągnąć wspólny cel, ucząc się po drodze, jak radzić sobie z zupełnie nową rolą i jak wykorzystywać nowe kontakty. Projekt ten wymaga i  bazuje na aktywności młodzieży - tylko w ten sposób nabędą oni nowych  kompetencji i umiejętności.

Do udziału w projekcie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych, którzy chcą ciekawie spędzić czas poza zajęciami szkolnymi, rozwinąć swoje zainteresowania a także zmierzyć się z wyzwaniami projektu.

Na uczestników czekają m.in. gadżety promocyjne od Fundacji, spotkanie ze znanym youtuberem, wyjazd do innej grupy realizującej swój projekt.

Zapisy telefonicznie lub mailowo do 5 lutego 2021.

Nie czekaj! Zgłoś się już dziś. Ilość miejsc ograniczona

Serdecznie zapraszamy!

Wszelkich informacji na temat projektu udziela Filia w Sowlinach

Tel. 18 3371 – 611

Mail: sowliny@mbp.limanowa.pl

Więcej na temat programu przeczytasz na : www.rownacszanse.pl