Ruszyły szkolenia dla bibliotekarzy bibliotek publicznych w powiecie limanowskim

Projekty

16 kwietnia odbyło się pierwsze szkolenie dla bibliotekarzy bibliotek publicznych w ramach zadania „Rozwijamy się, więc jesteśmy” w ramach Programu „Partnerstwo dla książki”. Cykl szkoleń, nad którym patronat objęło Lustro Biblioteki, ma na celu podnieść kompetencje bibliotekarzy i przez to wzmocnić rolę bibliotek publicznych w powiecie, by były prawdziwym miejscem spotkań integrującym społeczność lokalną, chroniącym dorobek kultury regionu i rozwijającym się z duchem czasu.

Tematyka szkoleń stacjonarnych ściśle łączy się z wyjazdami do nowoczesnych, prężnie działających bibliotek, tak by w praktyce zobaczyć nowoczesne, nieszablonowe rozwiązania i szeroką ofertę biblioteczną. Pierwsze szkolenie pt.: Zmiany w opracowaniu zbiorów bibliotecznych. Deskryptory, fasety, encje - jak zrozumieć nowy model opracowania zbiorów" prowadził Wojciech Kowalewski - współtwórca Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej i instruktor w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie, wykładowca w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa UJ, przewodniczący Rady Konsorcjum Bibliotek – Użytkowników Zintegrowanych Systemów Zarządzania Biblioteką SOWA1 lub SOWA2/MARC21.

A wszystko dla Was, Drodzy Czytelnicy, byśmy mogli jak najlepiej zaspokajać Wasze potrzeby czytelnicze i kulturalne w zmieniającej się rzeczywistości.

Zadanie „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”