Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4

Lekcja pierwszej pomocy z OSP Tęgoborze

Lekcja pierwszej pomocy z OSP Tęgoborze
Zdjęcie przedstawia młodzież z projektu Programu Równać szanse z Limanowej oraz Tęgoborzy w bibliotece.

W dniu 2 sierpnia do naszej grupy projektowej przyjechała z wizytą Młodzieżowa Grupa Pożarnicza działająca przy OSP Tęgoborze. Młodzież pod kierownictwem Pana Grzegorza Wadowskiego realizuje projekt w ramach Programu Równać szanse, który ma na celu edukację w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Na początku drużyna przeszła profesjonalne szkolenia, a teraz dzieli się swoją wiedzą z innymi młodymi ludźmi, odwiedzając szkoły oraz przedszkola. My również mieliśmy okazję z tej wiedzy skorzystać. W miłej atmosferze młodzież uczyła swoich rówieśników podstawowych zachowań mogących uratować komuś życie. Brawa dla Maćka oraz Martyny, którzy odważnie zmierzyli się z ćwiczeniami z pierwszej pomocy.

- bardzo ciekawe doświadczenie i cieszę się, że mogłem spróbować swoich sił w ćwiczeniach z pierwszej pomocy- Maciek

- dzięki temu szkoleniu wiem jak zareagować gdy coś się dzieje, umiem zatamować krwotok, wiem do czego służy urządzenie AED i jak je obsłużyć – Martyna

Przy okazji tej wizyty limanowska młodzież poczuła się jak prawdziwi gospodarze, ponieważ zaprosiła naszych gości do zwiedzania Biblioteki oraz opowiedziała o swojej pracy przy projekcie. Młodzież z Grupy Pożarniczej również podzieliła się swoimi doświadczeniami i wrażeniami ze swoich działań.

Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Wadowskiemu i Młodzieżowej Grupie Pożarniczej z OSP Tęgoborze za miłą wizytę i przede wszystkim cenną lekcję. Było to dla nas ciekawe doświadczenie. Życzymy Wam satysfakcji z realizacji Waszej misji oraz dalszych sukcesów.

Sfinansowano ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Progamu Równać Szanse.