18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Wychowanie do Wartości

Ogłoszenia

Zapraszamy rodziców, nauczycieli, wychowawców oraz wszystkich troszczących się o swój rozwój duchowy i rozwój duchowy powierzonym im dzieci i młodzieży na wykład i spotkanie

z ks. dr. Wacławem Królikowskim z Towarzystwa Jezusowego, Rektorem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach.

23 listopada 2016 roku godz. 14:30

Wychowanie do Wartości

Ks. dr Wacław Królikowski SJ - Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach.

Urodził się w 1964 roku w Krynicy Zdroju. Wstąpił do zakonu Towarzystwa Jezusowego 27 sierpnia 1984 roku, w Starej Wsi; wyświęcony na kapłana 29 czerwca 1995 roku, w Krakowie. Studiował filozofię w Krakowie, następnie teologię na Papieskim Wydziale Teologicznym, Sekcja „Bobolanum” w Warszawie, oraz teologię duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat z teologii duchowości. Przez szereg lat pracował w Domu Rekolekcyjnym w Częstochowie. Jest wykładowcą teologii duchowości na Papieskim Wydziale Teologicznym „Bobolanum” w Warszawie i Akademii Ignatianum w Krakowie.

Od lipca 2008 roku posługiwał w Domu Rekolekcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach, a od sierpnia 2009 do września 2014 był Dyrektorem tegoż Domu i przełożonym tamtejszej wspólnoty.

Obecnie jest Rektorem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Augusta Hlonda w Mysłowicach.

 

Opublikował: 

  • Duchowy rozwój. Dynamika Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli, Wydawnictwo WAM Kraków 2005;
  • W cierpieniu z Chrystusem. Wokół Trzeciego Tygodnia Ćwiczeń duchowych św. Ignacego Loyoli (red.),  Wydawnictwo WAM, Kraków 2005;
  • Przyjąć miłość i we wszystkim miłować (red.), Wydawnictwo WAM, Kraków 2008;
  • Miłość Kościoła dzisiaj (red.), Wydawnictwo WAM, Kraków 2009;
  • Świat moralnych lęków (red.), Wydawnictwo WAM, Kraków 2010;
  • W trosce o ubogich (red.), Wydawnictwo WAM, Kraków 2011;
  • Świat ludzkich głodów (red.), Wydawnictwo WAM, Kraków 2012.