Więcej e-booków w bibliotece

Ogłoszenia

Czytelnicy limanowskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej – obecni oraz nowo się rejestrujący – mogą korzystać z bezpłatnego serwisu IBUK Libra, zawierającego bazę ponad 1800 pozycji książkowych w wersji elektronicznej. Liczba ta sukcesywnie i stale rośnie.

Więcej e-booków w bibliotece

IBUK Libra to elektroniczne, wirtualne „przedłużenie” naszego księgozbioru. Wraz z nowym rokiem nasza baza wzbogaciła się o 1844 nowych pozycji z różnych dziedzin wiedzy. Zachęcamy wszystkich naszych czytelników, dotychczasowych oraz tych nowych do korzystania z tego zasobu. Tych którzy korzystali z platformy IBUK Libra w roku ubiegłym informujemy, że należy zgłosić się do nas osobiście po nowy kod aktywacyjny dostępu do serwisu. – mówi pełnomocnik burmistrza ds. MBP Joanna Michalik.

IBUK Libra to inaczej platforma elektronicznych książek. Każdy czytelnik zarejestrowany w limanowskiej bibliotece, bądź też nowo rejestrujący się, może mieć do tej bazy dostęp. Sama platforma jest bardzo przejrzysta, klarowna i łatwa w obsłudze. Rejestracji dokonuje się jeden raz. Potem już tylko zostaje logowanie (podobnie jak np. na e-maila), wprowadzenie otrzymanego w bibliotece kodu PIN i przez cały rok można korzystać z bazy książek, z dowolnego miejsca i urządzenia mającego połączenie z Internetem. W przypadku już zarejestrowanych w serwisie czytelników należy przyjść do biblioteki, by otrzymać nowe, bezpłatne, aktualne na 2015 rok hasło dostępu do platformy.

W bazie do której dostęp ma limanowska biblioteka znajduje się aktualnie ponad 1844 tytułów, m.in. z zakresu nauk humanistycznych i społecznych, ekonomii, nauk przyrodniczych. Są też pozycje literatury pięknej, dziecięcej i młodzieżowej oraz wiele innych.