NIEOGRANICZONY DOSTĘP DO CYFROWEJ BIBLIOTEKI „POLONA”

Ogłoszenia

Od roku Biblioteka Narodowa wszystkim zainteresowanym czytelnikom w całej Polsce udostępnia w sposób nieograniczony dostęp do swoich zbiorów dzięki Cyfrowej Platformie Polona. Zachęcamy do korzystania. Szczegółowe informacje poniżej oraz na stronie www.polona.pl

NIEOGRANICZONY DOSTĘP DO CYFROWEJ BIBLIOTEKI „POLONA”

"Z przyjemnością informujemy, że od roku czytelnicy w całej Polsce na co dzień mają nieograniczony dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej dzięki Cyfrowej Bibliotece Narodowej Polona www.polona.pl

Do cyfrowego repozytorium wpływa codziennie ponad 70 000 skanów obejmujących nawet do 2 000 obiektów, także tych wydobytych ze skarbca Narodowej Książnicy: książek, czasopism, pocztówek, fotografii, grafik, map, nut i rękopisów. Najnowsza technologia umożliwia czytelnikom wnikliwie przestudiowanie każdego dokumentu, wydrukowanie skanu w dobrej rozdzielczości, a nawet stworzenie własnej kolekcji najciekawszych obiektów.

Warto podkreślić, że większość obiektów umieszczonych w Polonie znajduje się w Domenie Publicznej, co pozwala użytkownikom na ich kopiowanie, modyfikowanie i rozpowszechnianie bez ograniczeń."