Atrakcyjne ferie w bibliotece za nami!

Atrakcyjne ferie w bibliotece za nami!

Czas tegorocznych ferii zimowych upłynął w bibliotece pod hasłem ,,Stop dla nudy!”. Niemalże na każdy dzień ferii zaplanowane były zajęcia. Zrealizowano cykle różnorodnych warsztatów dla dzieci w grupach wiekowych: od 6 do 9 lat, od 10 do 13 lat oraz od 12 do 15 lat.

Wśród zajęć znalazły się spotkania filmowe ,,Kinoteka w MBP czeka!”, na których wyświetlane były ekranizacje ulubionych książek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczno-literackie ,,Czytam, poznaję, tworzę” prowadzone przez panią Elżbietę Zbrożek, podczas których dzieci zapoznawały się z tekstami literackimi oraz wykonywały prace plastyczne i manualne różnymi technikami, wykorzystując do dekoracji i ozdób surowce wtórne.

Natomiast w ramach warsztatów manualnych pt. ,,Ozdoby wielkanocne” powstały palmy z ręcznie wykonanymi z bibuły kwiatami. Z tajnikami bibułkarstwa uczestników zapoznała artystka ludowa – pani Stanisława Oleksy.

Jednorazowe warsztaty komiksowe zorganizowane dla najstarszej grupy uczestników w wieku 12-15 lat zgromadziły fanów historii obrazkowych. Dowiedzieli się oni jak wygląda praca twórcy komiksów i mieli okazję do stworzenia własnych postaci komiksowych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zadbała o to, by dzieci mogły spędzić w ciekawy sposób swój wolny czas. Zorganizowane zajęcia łączyły zabawę z nauką. Cieszy nas frekwencja oraz zainteresowanie oferowanymi przez naszą placówkę zajęciami. Wszystkim uczestnikom i prowadzącym dziękujemy!