18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Sukces Bogusława Juszkiewicza

Aktualności

Limanowski artysta Bogusław Juszkiewicz zakwalifikował się do II Przeglądu Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda.


Katowicka Galeria Szyb Wilson po raz drugi zorganizowała Przegląd Sztuki Współczesnej Nowa Awangarda. Przegląd miał charakter konkursowy. W tej edycji udział wzięło 630 artystów z całej Polski. Do Przeglądu zakwalifikowało się tylko 206 osób w tym artysta z Limanowej Bogusław Juszkiewicz. Podstawowym wymogiem konkursowym była oryginalność i nowatorskość dzieł wyrażona zarówno poprzez technikę, jak i wykonanie. Taka też właśnie jest twórczość Juszkiewicza, który maluje pejzaże industrialne. W swojej twórczości ukazuje artystycznie przetworzone przedmioty, które stanowią elementy maszyn i urządzeń elektrycznych. Tworzy też rzeźby tematyczne, których materiałem jest gips, papier, tkanina, styropian. Przez swoją twórczość potrafi zaskoczyć, zaciekawić.

 

Wernisaż pokonkursowej wystawy odbędzie się 9 marca w Galerii Szyb Wilson w Katowicach o godzinie 18:00. Jak na swoich stronach zapewniają organizatorzy: Widzowie będą mieć szansę zapoznać się z najnowszymi tendencjami w sztuce współczesnej, poznać aktualnie panujące trendy, a przede wszystkim zapoznać się z nietypową twórczością, która przełamuje schematy. W trakcie wernisażu zostaną też wręczone nagrody dla trójki najlepszych artystów biorących udział w Przeglądzie. Zwycięzcy uhonorowani zostaną statuetkami Angelusów, nawiązujących do symboliki anielskiej i górniczych tradycji.

Wystawa potrwa do 20 maja 2018 roku. Czynna będzie codziennie w godzinach: 8:00 - 19:00, a wstęp będzie bezpłatny.

 

Bogusław Juszkiewicz. Urodzony 11 listopada 1958 roku w Limanowej. Pracę twórczą w dziedzinie malarstwa i rzeźby rozpoczął w latach 1973-1977, będąc uczniem Liceum im. Władysława Orkana w Limanowej. W latach 2008-2012 uczęszczał do Szkoły Malarstwa i Rysunku i Akademii Otwartej przy ASP w Krakowie, a w roku 2013 rozpoczął studia na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu  kierunek Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych. Dyplom na kierunku "Malarstwo" obronił w roku 2016 u prof. dr hab. Krzysztofa Tomalskiego. Tematem pracy było "Mega-trans-formy". W latach studiów aktywnie uczestniczył w działalności Koła Artystyczno-Naukowego "Piekarnia". Brał udział w wielu wystawach organizowanych przez uczelnie i T.P.S.P. w Limanowej i Nowym Sączu.