„Przestrzeń Kolor Światło” w ujęciu limanowskich artystów

Wystawy

W limanowskiej Galerii Sztuki od 16 lutego można zwiedzać nową wystawę. Tym razem swoje prace prezentują artyści z limanowskiego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych oraz uczniowie ze szkół w Kamienicy, Pisarzowej, Starej Wsi, Tymbarku. Tytuł wystawy: „Przestrzeń Kolor Światło”. – Prócz tego co w tytule, spotyka się na tej wystawie doświadczenie z młodością, widoczny autorski sznyt pomieszany z pierwszymi krokami na artystycznej ścieżce. Z obydwu tych sfer promieniuje łatwo zauważalna pasja. Oraz różnorodność, która daje gwarancję że każdy na tej wystawie odnajdzie co najmniej cząstkę sztuki, która będzie mu szczególnie bliska. Zapraszamy do zwiedzania. – zachęcają organizatorzy oraz twórcy.

„Przestrzeń Kolor Światło” w ujęciu limanowskich artystów

Wernisaż wystawy, przy licznym udziale autorów oraz gości, odbył się 16 lutego. Wszystkich zebranych powitała dyrektor biblioteki. – To już nasza i limanowskich artystów dobra tradycja, że raz do roku w limanowskiej Galerii prezentują swój dorobek oraz aktualne efekty twórczych poszukiwań. Mamy tu kalejdoskop form oraz tematów. Dziękuję wszystkim Wam za wrażliwość, którą się z nami dzielicie i podziwiam za to, że mimo licznych obowiązków swój wolny czas inwestujecie w działalność artystyczą. – podkreślała Joanna Michalik, życząc wielu sukcesów oraz dodatkowo dziękując za to, że inspirują oraz uwrażliwiają młodych adeptów na sztukę od strony nie tylko poznawczej, ale i praktycznej.

Następnie głos zabrała prezes limanowskiego Oddziału TPSP. Powitała zebranych, podziękowała: artystom za udział, publice za obecność, limanowskiej książnicy – za możliwość kolejnej prezentacji limanowskich artystów w Galerii. – Tegoroczna wystawa ma charakter przeglądowy, każdy artysta wypowiada się w sposób oraz na temat, który jest mu najbliższy. „Przestrzeń Kolor Światło” to środki wyrazu artystycznego, które łączą różnorodność form i technik prezentowanych na wystawie w jedną całość. Cieszymy się, że wystawa wzbogacona jest twórczością młodzieży. Chcielibyśmy im pogratulować oraz zachęcić do dalszej aktywności twórczej. – mówiła Anna Rosiek. Na koniec młodym artystom wręczyła listy gratulacyjne a Joannie Michalik – okolicznościowy adres z podziękowaniami za pomoc, otwartość oraz wieloletnią współpracę na linii: limanowski Oddział TPSP – limanowska MBP / Galeria Sztuki. Formalne otwarcie wystawy i inauguracja wernisażu dokonała się.

W przestrzeni limanowskiej Galerii w pracach twórców TPSP oraz uczniów, koloru i światła (i innych artystycznych atutów; z różnorodnością na czele) nie brakuje. Gwarantujemy.

Wystawę można zwiedzać do 4 marca.

Uczestnicy wystawy:

TPSP:

Przemysław Bieda, Jolanta Biedroń, Wiesław Chaiński, Władysław Frączek, Anna Golonka, Ignacy Gromala, Bogusław Juszkiewicz, Józefa Kazior, Mieczysław Kordeczka, Mariola Kozioł – Rusnarczyk, Krzysztof Kuczaj, Lidia Marek – Jurkowska, Teresa Mrugacz, Agnieszka Pałka, Izabela Podgórna, Maria Podgórna, Jakub Puchal, Stanisława Reciak, Anna Rosiek, Julian Ryndak, Marta Sobczak – Piętoń, Marian Ślazyk, Marian Wójtowicz

Uczniowie:

Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kamienicy: Karolina Chrobak, Angelika Faltyn

Zespół Szkół im. Ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej: Laura Fryźlewicz, Patrycja Michalik, Kamil Michalik, Oliwia Oleksy

Zespół Szkół Nr 1 w Starej Wsi: Filip Biernat

Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku: Damian Cachro, Zuzanna Pachura