SPOTKANIE Z POEZJĄ

obrazek

W dniu 3 lipca w naszej bibliotece odbyło się spotkanie słowacko-polskich autorów tekstów literackich, które zostaną wydane we wspólnym zbiorze literackim w ramach realizacji programu INTERREG IIIA

Warsztaty w Dolnym Kubinie

obrazek

W dniach 15-16 czerwca w Dolnym Kubinie (Słowacja) odbyła się druga część warsztatów dla dzieci pt: "Granica czy tylko miedza". Projekt pomyślany i opracowany przez MBP w Limanowej a finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego INTERREG IIIA.

50 LAT Z FOTOGRAFIĄ Juliusz Jarończyk

obrazek

Urodzony 1 lipca 1944 roku w Muszynie. Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu i Studium Nauczycielskiego W Krzeszowicach. Fotografuje od 1956 roku pod kierunkiem własnego ojca- Mieczysława. Publikuje zdjęcia od 1966 roku, głównie w prasie lotniczej i lokalnej, współpracuje z wieloma czasopismami.

Finał konkursu poetyckiego

obrazek

W dniu 5 czerwca w Starostwie Powiatowym w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej, pod hasłem "Kiedy marzeniu podasz głowę".

Finał konkursu recytatorskiego

obrazek

29 maja br. w naszej bibliotece odbył się finał konkursu recytatorskiego dla dzieci pod nazwą "Magiczny świat wierszy Juliana Tuwima". W konkursie udział wzięły dzieci klas 1-3 z Limanowskich szkół podstawowych.

Spotkanie autorskie z Peterom Hubom

obrazek

W dniu 24 maja w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z PETEROM HUBOM — słowackim pisarzem, historykiem, regionalistą i wydawcą.
Impreza była realizowana przy współpracy z Oravską Kniznicą w Dolnym Kubinie w ramach programu INTERREG III A z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

"Przegląd Prac Plastrycznych ZSS nr 1"

obrazek

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia prac plastycznych uczniów Zespołu Szkół Samorządowych Nr 1, które są prezentowane w naszej Galerii Sztuki w ramach III Przeglądu Prac Plastycznych ZSS Nr 1.

"Dzień bibliotekarza"

obrazek

W ramach obchodów tygodnia bibliotek (7-13 maja) i w "Dniu Bibliotekarza", wszyscy pracownicy bibliotek powiatu limanowskiego spotkali się w zabytkowym dworku w Słupi, gmina Jodłownik na konferencji szkoleniowej. Wszystkim zebranym gościny udzielił Wójt Gminy Jodłownik Paweł Stawarz podkreślając wyjątkowe walory turystyczne tej gminy.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej