PASOWANIA NA CZYTELNIKA

obrazek

Na przełomie roku ubiegłego i obecnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbywały się pasowania na czytelników uczniów klas drugich i trzecich wszystkich limanowskich podstawówek. Odwiedzali oni Oddział Dziecięcy i filię biblioteczną w Sowlinach, zapoznawali się z regulaminem i zasadami korzystania ze zbiorów. Rozmawiali o książkach: wartości i korzyściach wynikających z czytania oraz o poszanowaniu, jakim powinny się cieszyć.

MALARSTWO WŁADYSŁAWA FRĄCZKA

obrazek

Miejska Galeria Sztuki zaprasza na nową wystawę. 14 grudnia uroczyście zainaugurowano kolejny wernisaż. Tym razem prezentowane jest malarstwo olejne Władysława Frączka.

W GORCZAŃSKIEJ PUSZCZY

obrazek

W piątkowe popołudnie 16 listopada w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki uroczyście zainaugurowano wernisaż "W gorczańskiej puszczy". Prezentowane są fotografie utrwalające dziedzictwo przyrody ożywionej i nieożywionej oraz faunę i florę tzw. pierwotnej puszczy karpackiej wchodzącej w skład Gorczańskiego Parku Narodowego.

KONKURS RECYTATORSKI ROZSTRZYGNIĘTY

obrazek

I Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Lirycznej zakończony. Poprzedzony był on eliminacjami przeprowadzonymi przez nauczycieli w poszczególnych szkołach średnich powiatu limanowskiego. 29 października w limanowskiej bibliotece przeprowadzono przesłuchania finałowe. Młodzież szkolna recytowała poezję Adama Asnyka, Haliny Poświatowskiej i Władysława Broniewskiego.

SŁOWACKO — POLSKI ROK BIBLIOTECZNY

obrazek

W dniach 23-24 października — na zaproszenie słowackich partnerów — pracownicy limanowskiej biblioteki brali udział w wyjazdowym panelu szkoleń i warsztatów zorganizowanym wspólnie przez biblioteki z Dolnego Kubina (Oravska Knižnica im. Antona Habovštiaka) i Žiliny (Wojewódzka Biblioteka Publiczna). Szkolenia pod nazwą "Młody czytelnik w bibliotece" odbywały się w ramach projektu SŁOWACKO — POLSKI ROK BIBLIOTECZNY, współfinansowanego z europejskiego programu INTERREG III A.

POWSTAŁ LIMANOWSKI KLUB LITERACKI

obrazek

28 września w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się pierwsze założycielskie spotkanie osób zainteresowanych i zdecydowanych na utworzenie Limanowskiego Klubu Literackiego. Generalną intencją do powołania tego typu nieformalnego stowarzyszenia jest chęć ściślejszej integracji i konsolidacji lokalnego środowiska pisarzy, promocja regionu poprzez literaturę oraz ułatwienie możliwości pozyskiwania funduszy na działalność wydawniczą.

JAN DEKER — rzeźba MONIKA MEJ-DEKER — malarstwo

obrazek

Jan Deker

Urodzony 20 maja 1937 roku w Nowym Sączu. Z zawodu szkutnik, rzeźbą zaczął się zajmować w 1981 roku. Rzeźbi w lipie, a od kilku lat w twardym drewnie (buk, jesion, dąb). Tworzy rzeźby figuralne o tematyce sakralnej i erotycznej.

Finał wakacyjnych konkursów

obrazek

W okresie wakacyjnym MBP w Limanowej ogłosiła liczne konkursy adresowane do dzieci i młodzieży. Te konkursy to m.in.: fotograficzny, plastyczny, poetycki i literacki.

LIMANOWA — WATHLINGEN 10 lat współpracy

obrazek

W Miejskiej Galerii Sztuki prezentujemy wystawę różnych materiałów m.in. wycinków z prasy niemieckiej i polskiej oraz bogaty zbiór fotografii dokumentujących 10-lat współpracy Wathlingen z Limanową.

BLIŻEJ NATURY Henryk Kopańczyk

obrazek

Zafascynowany magią gliny, opuścił ziemię łomżyńską by poznawać tajniki ceramiki artystycznej w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Następnie swoje umiejętności plastyczne doskonalił na Wydziale Plastycznym Krakowskiej Akademii Pedagogicznej. Od roku 1977 - nauczyciel ceramiki artystycznej w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej