Limanowa, ul. Bronisława Czecha 4

Wizyta naszych przyjaciół z Biblioteki w Dolnym Kubinie

Mikroprojekty

Wizyta naszych przyjaciół z Biblioteki w Dolnym Kubinie
Zdjęcie przedstawia Dyrektora Romana Večerek oraz bibliotekarki z Biblioteki w Dolnym Kubinie oraz Dyrektor MBP w Limanowej Joannę Michalik w wypożyczalni.

"Przyjaciele są jak książki, nie jest ważne, ile ich masz, ale czy są dobrzy", głosi pewne porzekadło. W tym znaczeniu nasza przyjaźń z Oravská knižnica Antona Habovštiaka jest jak biały kruk, prawdziwy bestseller. Wizyta naszych przyjaciół z Biblioteki w Dolnym Kubinie jeszcze bardziej nas w tym utwierdziła. Rozmowom nie było końca: przede wszystkim omówiliśmy realizowany obecnie mikroprojekt: "Literatura bez granic - transgraniczne związki literackie". Co jeszcze? Snuliśmy plany na przyszłość, dzieliliśmy się doświadczeniem, inspirowaliśmy się wzajemnie, omawialiśmy realizację projektów, zwiedzaliśmy naszą limanowską książnicę. I już wiemy, że na pewno spotkamy się znowu, bo z tak owocnych dyskusji muszą powstać nowe wspólne działania. Dziękujemy za świetne spotkanie dyrektorowi słowackiej biblioteki Roman Večerek oraz jego wspaniałym współpracownicom.