18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

Napisali…

Konkursy

Napisali…

… i teraz czekają na wyniki. Śmiałkowie i amatorzy ortograficznych wrażeń 15 listopada przystąpili do tegorocznej edycji Limanowskiego Dyktanda, już trzeciej. Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 29 listopada o godzinie 11:30 w limanowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej. 

 

Tegorocznym partnerem Limanowskiego Dyktanda był Limanova Hotel a współsponsorem nagród jest Bank Spółdzielczy w Limanowej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz Władysław Bieda.

- Obecnie pracujemy nad poprawą dyktand uczestników. Dziękujemy limanowskiemu Bankowi Spółdzielczemu za okazane wsparcie. Chcielibyśmy również wyrazić serdeczne i gorące podziękowania właścicielom Limanova Hotel za udostępnienie i kapitalne przygotowanie obiektu do przeprowadzenia Dyktanda. Wszystko przebiegło sprawnie i bez najmniejszego problemu. – podkreśla dyrektor biblioteki Joanna Michalik.

Przewodniczącym jury Dyktanda i jego autorem był, jak w roku ubiegłym, dr Maciej Malinowski. Przed przystąpieniem do pisania wszystkie techniczne detale związane z Dyktandem wyjaśniła aktorka Marzenia Ciuła, która również wcieliła się w rolę lektora Dyktanda.

- „Tak naprawdę przyszedłem na Dyktando nie dla rywalizacji czy chęci zdobywania nagród, tylko dla własnej satysfakcji i próby wewnętrznego, osobistego zmierzenia się z ortograficzną materią” – powiedział nam na zakończenie jeden z uczestników. I to jest najlepsze podejście.

Poniżej krótki fotoreportaż z pisania tegorocznego Dyktanda: