18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

„Z obiektywem przez Powiat” 2017

Konkursy

„Z obiektywem przez Powiat” 2017

23 października w bibliotecznej Miejskiej Galerii Sztuki w Limanowej odbyła się ewaluacja oraz otwarcie wystawy pokonkursowych fotografii uczestników tegorocznej, piątej już, edycji konkursu „Z obiektywem przez Powiat”.

 

59 uczestników, 251 nadesłanych prac, duża różnorodność tematyczna, nieliche wyzwanie dla komisji konkursowej kogo nagrodzić i wyróżnić – tak w największym skrócie można by ścisnąć do jednego protokolarnego zdania tegoroczną edycję konkursu. Podkreślał to mocno sądecki fotograf Piotr Droździk, który przewodniczył komisji konkursowej, odczytywał podczas wernisażu nagrodzonych i wyróżnionych oraz skrótowo charakteryzował fotografie uczestników (często też oni sami zabierali głos). Jury konkursowe podkreślało, że bardzo dobrze na formułę konkursu wpłynęło rozbicie go na kategorie („Człowiek” oraz „Pejzaż”). Wszystkim zebranym uczestnikom gratulował prac oraz talentu wicestarosta limanowski, który wespół z komisją konkursową wręczał nagrody. Dziękował za to, że potrafią oni uchwycić w obiektywie różnorodne walory, którymi charakteryzuje się powiat limanowski. Życzył wielu artystycznych sukcesów w przyszłości. W podobnym tonie wypowiadał się Piotr Droździk, podkreślając, że poziom tegorocznego konkursu był naprawdę wysoki, a obrady komisji konkursowej i decyzje związane z przyznaniem nagród oraz wyróżnień należały do naprawdę trudnych. Na koniec oficjalnej części wernisażu głos zabrała jeszcze Justyna Tokarczyk, dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym w Limanowej. Dziękowała m.in. za współpracę na linii biblioteka – Starostwo przy organizacji konkursu, gratulowała uczestnikom talentu, kreatywności i pomysłowości.

 Konkurs „Z obiektywem przez Powiat” był ogłoszony i koordynowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. Patronem honorowym konkursu był Starosta Powiatu Limanowskiego. Na konkurs nadesłane zostały zgłoszenia od  uczestników zamieszkałych na terenie woj. małopolskiego i województwa świętokrzyskiego. Oceniała je komisja w składzie:                                

Piotr Droździk (Przewodniczący). Artysta – fotograf.  Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych, m.in. Sądeczanie końca wieku, Nowy Sącz 2000, Mój Nikifor – zdjęcia z planu filmowego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Ważniejsze publikacje to m.in., albumy: Spisz, Klasztory polskie – cystersi  ze Szczyrzyca, Bazylika w Nowym Sączu, Nowy Sącz – moje miasto. Sądeczanin roku 2007 w plebiscycie Gazety Krakowskiej.

Kamil Bańkowski. Artysta – fotograf. Fotografuje od ośmiu lat. Tematem jego prac jest krajobraz i architektura. Fascynuje   go odkrywanie Małopolski, Sądecczyzny i Słowacji .  Ważniejsze publikacje to m.in.  Kapliczki przydrożne południowej Małopolski, Piękno wspólnej krainy, Południowa Małopolska i Północna Słowacja, Parafialny Jordan. Chrzcielnice Diecezji Tarnowskiej. Wystawy indywidualne m.in.,  Piękno wspólnej krainy…, Kościółki Szlaku Architektury Drewnianej. Nagrody, m.in., Transgraniczny dialog kulturowy w obiektywie – MBP Limanowa.

Justyna Tokarczyk. Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatowym w Limanowej

Marek Dudek. Alpinista, podróżnik, fotograf, autor etiud filmowych  o tematyce  górskiej. Propagator zdrowego stylu życia.

 

W kategorii „Pejzaż” przyznane zostały pierwsze, drugie, trzecie miejsce oraz trzy wyróżnienia.

W kategorii „Człowiek” przyznane zostały pierwsze, dwa drugie, trzecie miejsce oraz dwa wyróżnienia.

 

Kategoria „Pejzaż”

 

I miejsce

Marcin Gądek

II Miejsce

Maciek Sułkowski

III Miejsce

Jan Dutka

Wyróżnienia

Wiktor Baron, Sylwester Piechnik, Wojciech Domagała.

 

Kategoria „Człowiek”

I miejsce

Michał Wojtas

II Miejsce

Krystyna Trzupek

II Miejsce

Aleksandra Urbańczyk

III Miejsce

Julia Dziadoń

 

Wyróżnienia

Sławomir Cabała, Maria Trzupek