18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

"KSIĄŻKA - TO MISTRZ, CO DARMO NAUKI UDZIELA ..."

Konkursy

Dnia 24.02.2010 r. odbyła się w naszej bibliotece Uroczysta Gala Wręczenia Nagród dzieciom biorącym udział w konkursie czytelniczym Tobie książko przyrzekamy oraz konkursach zorganizowanych w ramach akcji Ferie 2010. Wręczenia nagród dokonali: W-ce Burmistrz Miasta Rudolf Zaczyński, Naczelnik Wydział Promocji, Integracji Europejskiej, Kultury i Turystyki Jolanta Szyler, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej Halina Matras.

"KSIĄŻKA - TO MISTRZ, CO DARMO NAUKI UDZIELA ..."

Niespodzianką dla wszystkich nagrodzonych był występ Teatru Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza ze spektaklem pt.: "Porwanie księżniczki". Mamy nadzieję, że dynamiczna akcja, piękna scenografia na długo pozostanie w pamięci naszych małych czytelników.

Od listopada 2009 r. do 31.01.2010 r. w ramach corocznej akcji "Pasowanie na honorowego czytelnika biblioteki publicznej" trwał konkurs czytelniczy "Tobie książko przyrzekamy".
W konkursie brały udział dzieci klas 2 z ZSS Nr 1 i 2 oraz klas 3 ZSS Nr 3.

Nasi mali "honorowi czytelnicy" pożyczali książki, i te które podobały im się najbardziej ilustrowali i zapisywali je w specjalnym "zeszycie lektur". Zeszyty ocenione zostały najpierw na etapie szkolnym przez nauczycieli - wychowawców. Głównym kryterium oceny była staranność prowadzenia zeszytu, sposób ilustracji, jakość recenzji, ilość przeczytanych książek, a także rodzaj wybieranej lektury.

Drugiego etapu oceny na szczeblu międzyszkolnym dokonało jury w składzie: Dyrektor MBP mgr Halina Matras, Kierownik Oddziału dla dzieci mgr Halina Młynarczyk, bibliotekarz w MBP mgr Joanna Michalik.

Jury po zapoznaniu się z wszystkimi dostarczonymi zeszytami lektur przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:
I nagrody

  • Adrianna Dąbrowska - kl.3 ZSS Nr 3
  • Joanna Gaik - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Katarzyna Garncarz - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Magdalena Giza - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Aleksandra Koza - kl.2 ZSS Nr 1
  • Mateusz Kulig - kl.2 ZSS Nr 1
  • Julianna Olchawa - kl. 3 SZZ Nr 3
  • Aleksandra Puch - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Karolina Sowa - kl.2 ZSS Nr 1
  • Martyna Sułkowska - kl.2 ZSS Nr 2

II nagrody

  • Agnieszka Dudek - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Natalia Dudek - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Jagoda Garcarz - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Karolina Golonka - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Gabriela Kowalska - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Julia Mól - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Alicja Ptaszek - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Kinga Szczepaniak - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Łucja Ślazyk - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Patryk Śliwa - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Agata Twaróg - kl. 3 ZSS Nr 3

III nagrody

  • Natalia Bieniek - kl. 2 ZSS Nr 2
  • Kinga Biernat - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Aleksandra Cabała - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Miłosz Czaja - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Patrycja Czaja - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Faustyna Chudy - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Mateusz Dąbrowski - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Zuzanna Dominik - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Michał Garncarz - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Marta Gawron - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Rafał Kądziołka - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Zuzanna Kolawa - kl.2 ZSS Nr 1
  • Justyna Młynarczyk - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Klaudia Pałka - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Martyna Pałka - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Kamil Śliwa - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Julia Włodarczyk - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Kacper Wnękowicz - kl. 2 ZSS Nr 1

Wyróżnienia

  • Karolina Bulanda - kl. 2 ZSS Nr 2
  • Natalia Bulanda - kl. 2 ZSS Nr 2
  • Anna Cudzich - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Angelika Dudek - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Magdalena Gądek - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Alan Jasica - kl. 2 ZSS Nr 2
  • Joanna Marcisz - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Anna Obrok - kl. 2 ZSS Nr 2
  • Aleksandra Pietryga - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Natalia Pietryga - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Przemysław Strug - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Sebastian Sukiennik - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Gabriel Szewczyk - kl. 2 ZSS Nr 1
  • Natalia Szewczyk - kl. 3 ZSS Nr 3
  • Mateusz Wojtas - kl. 2 ZSS Nr 1

W konkursie literackim "Zima w przysłowiach, zagadkach i powiedzeniach" jury w składzie: Kierownik Oddziału dla dzieci przy MBP mgr Halina Młynarczyk, Bibliotekarz Oddziału dla dzieci mgr Joanna Michalik, po zapoznaniu się z pracami przyznało wyróżnienia następującym osobom:

  • Zuzannie Król
  • Dominice Raczek

W konkursie plastycznym "Zimą w koło jest wesoło" jury w składzie:
Dyrektor MBP mgr Halina Matras, Plastyk, rzeźbiarz, nauczyciel Aleksander Majerski, i Bibliotekarz Oddziału dla dzieci Joanna Michalik, po zapoznaniu się z wszystkimi trzydziestoma nadesłanymi pracami plastycznymi przyznało następujące nagrody:
Miejsce I

  • Gabrysia Mamak - lat 6, SzP Nr 2 w Siekierczynie
  • Paweł Tokarczyk - lat 6 , SzP Nr 2 w Siekierczynie
  • Dominika Hajduk - lat 6, SzP Nr 2 w Siekierczynie

Miejsce II

  • Faustynka Król - lat 6, SzP Nr 2 w Siekierczynie
  • Anna Szyler - lat 7, ZSS Nr 3 w Limanowej
  • Maria Trystuła - lat 6, SzP Nr2 w Siekierczynie
  •  

Miejsce III

  • Magdalena Strug - lat 7, ZSS Nr 1 w Limanowej
  • Karolina Saczka - lat 8, SzP Nr 2 w Siekierczynie
  • Anna Golonka - lat 10, SzP Nr 4 w Limanowej

Wyróżnienia

  • Daria Król - lat 8, SzP Nr 2 w Siekierczynie
  • Anna Hybel - lat 8, SzP Nr 2 w Siekierczynie
  • Przemysław Strug - lat 8 ZSS Nr 1 w Limanowej

W konkursie sprawdzającym znajomość biografii Kornela Makuszyńskiego i treści "120 przygód Koziołka Matołka" jak i prac plastycznych dostarczonych do biblioteki w ramach konkursu literacko-plastycznego "Czy znasz Przygody Koziołka Matołka?".
Powołane jury w składzie: Kierownik Oddziału dla dzieci przy MBP mgr Halina Młynarczyk, Bibliotekarz Oddziału dla dzieci mgr Joanna Michalik, po zapoznaniu się z wszystkimi pracami przyznało następujące nagrody:
Miejsce I

  • Barbara Sukiennik - 39pkt/42pkt

Miejsce II

  • Maria Kroczek - 36 pkt/42 pkt+praca plastyczna
  • Zuzanna Król - 35 pkt/42pkt

Miejsce III

  • Maria Sukiennik - 29 pkt/42pkt
  • Anna Król - 26 pkt/42pkt

Wyróżnienia

  • Dominika Raczek - 16 pkt/42pkt+praca plastyczna