18 33 72 140
Limanowa, ul. Matki Boskiej Bolesnej 13
- A +

PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ. "Jan Paweł II w moim życiu i pamięci"

Konkursy

7 kwietnia podsumowano i ewaluowano konkurs plastyczny adresowany do młodzieży szkolnej. Odbywał się on pod powyższym hasłem i miał na celu uhonorowanie Polskiego Papieża. Wpisywał się też w piątą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Bardzo zadawalające dla organizatorów jest to, że konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem.

PAMIĘĆ I TOŻSAMOŚĆ. "Jan Paweł II w moim życiu i pamięci"

Wpłynęło ogółem prawie 1300 prac z 73 szkół z i spoza powiatu limanowskiego. Komisja konkursowa (Halina Matras - dyrektor biblioteki, Stanisław Franczyk - artysta plastyk, Aleksander Majerski - artysta rzeźbiarz) miała niełatwe zadanie i duży ból głowy. Ilość prac poszła też w jakość i było naprawdę z czego wybierać. Polski Papież, mimo że od 5 lat jest już w Domu Ojca to w sercach i umysłach młodych ludzi żyje nadal. Pamięć o Janie Pawle II i jego dokonaniach u młodych nie zanika. To pokrzepiające. Czy kształtuje ona ich tożsamość? Mam nadzieję. - mówi Halina Matras. Ogółem nagrodzono 27 prac, przyznano też 53 wyróżnienia.

Uroczysta gala pokonkursowa, połączona z programem artystycznym, odbyła się w sali konferencyjnej limanowskiego Urzędu Gminy. Nagrody ufundowali i osobiście wręczali - wraz z Wójtem Gminy Limanowa - Starosta Powiatu i Burmistrz Limanowej. Ponadto jury konkursu zakwalifikowało 200 prac na pokonkursową wystawę, która jest aktualnie eksponowana w Miejskiej Galerii Sztuki.

Warto ją obejrzeć.